12.Valašský krajkářský a řemeslný trh

 

12. Valašský krajkářský a řemeslný trh ve Valašském Meziříčí.

 

Ve dnech 21-22.11 2014 jsme zorganizovaly zájezd na téměř druhý konec republiky.

Osvědčený tandem – cestovní kancelář Aš tour poskytla autobus a OSKK doplnilo účastnice – krajkářky. Po oba dva dny počasí přálo, harmonogram zájezdu se dařilo časově dodržovat.  Nálada byla jako vždy skvělá. No jak by ne, když jedou samé pohodové bytosti.

Dle programu jsme navštívily v pátek milou výstavu Valašského krajkářského a řemeslného spolku, a těšily jsme se na Valašský krajkářský a řemeslný trh.  Zde bylo opravdu se na co dívat, co obdivovat.

Sobotní exkurze ve Světě kamenů, řádně provětrala naše peněženky. Samozřejmě, že ke vší spokojenosti všech zúčastněných. Škoda jen, že nešly pořídit fotografie se zvukovým záznamem. Do krátkého zastavení v Kroměříži se vešla malá prohlídka historického Velkého náměstí a dobrý oběd.

Příznivým zjištěním z tohoto výletu je fakt, že máme nejen dostatek inspirace, ale i potřebného materiálu. Tak mohou vznikat další nová díla i dílka našich krajkářek. Nejen paličkované krajky, ale jsme zdatné i v drátování, frivolitkování, patchworku.  Výlet se vydařil, počkejme si tedy na výsledky.

EK