Chebské krajkářky v roce 2012

 

Zpráva o činnosti chebských krajkářek za rok 2012

V letošním roce jsme oslavili 10. výročí spolku krajkářek v Chebu při Klubu důchodců. Aktivně jsme se podíleli i na akci Občanského sdružení krušnohorské krajky v Karlových Varech, která slavila 450 let krušnohorské krajky.

Pravidelně jsme se scházely každé pondělí a využívaly tak prostor Klubu důchodců v Evropské ulici.
Zorganizovaly jsme výstavy v Městské knihovně v Chebu a v Městském muzeu v Aši.
Spoluzúčastnily jsme výstav v Ostrově a v Sokolově, kde jsme měly panely s logem „Chebské krajkářky".
Paličkování krajek jsme předváděly na velikonočních a vánočních trzích v chebském muzeu a v galerii ve Františkových Lázních. Ve Františkových lázních jsme byly 4x v Glauberových pramenech na trzích, které organizují Lázně. V Chebu jsme se zapojily do akce Free Fler Marketu v novém kulturním středisku Svoboda.

Pro kolektivy hudebníků a mažoretek jsme upaličkovaly 11 houslových klíčů, které si účastníci FIJO odvezli jako upomínku na chebský festival.

Společně s městskou knihovnou v Chebu jsme prodávaly upaličkovaná zvířátka . Částka 1081 Kč byla věnována na krmivo pro zvířata p. Váni.

V srpnu jsme se zdokonalovaly v kurzu Tvořivý týden v Praze a na sympoziu v Abertamech.
Poslední akcí byla vánoční výstava v Infocentru v Chebu s vánoční tematikou. Každá krajkářka měla svůj panel, Výstava měla velmi příznivý ohlas.

Naše činnost byla v kalendářním roce 2012 bohatá, aktivně se jí zúčastňovaly všechny členky spolku chebských krajkářek. Poděkování patří nejen vedení klubu důchodců, ale i MÚ v Chebu - dávají nám prostor pro naší tvůrčí práci.